O nás

Levice Ice Lions, o.z. (zapísané v registri o.z. ako Levice Ľadové Levy, o.z.) je amatérsky športový hokejový klub, založený v roku 2012 partiou hokejových nadšencov a bývalých hráčov HK Levice. Sme neziskový športový klub, reprezentujúci mesto Levice a svojich sponzorov na domácich turnajoch v rámci SR, rovnako ako aj na medzinárodných turnajoch v zahraničí.

História:
V máji roku 2012 sa naskytla príležitosť reprezentovať Levice na medzinárodnom turnaji Czech Challenge 2012 s účasťou amatérskych hokejových družstiev z Čiech, Nemecka, Francúzska, ale aj USA. Dala sa dokopy partia kamarátov a fanúšikov ľadového hokeja a za prispenia štedrých sponzorov sa vyrobili dresy, štulpne, tričká, bolo zaplatené štartovné a ubytovanie pre všetkých hráčov. Levice Ice Lions sa vtedy zúčastnili turnaja ako jediný zástupca Slovenskej republiky. Po jasnej výhre 8:0 nad tímom Brewers z Californie, chlapci podávali presvedčivé výkony a na prekvapenie sme sa prebojovali až do finále, kde sme po dobrom výkone napokon podľahli domácemu tímu 1:2. Z prvej účasti na turnaji si teda Levice Ice Lions odniesli cenné druhé miesto.

V druhom ročníku turnaja Czech Challenge 2013 Levice Ice Lions sa opäť rozhodli obhajovať úspechy z minulého roka. Z dôvodu študijných povinností team vyrazil do Plzňe v oklieštenej zostave. Turnaj sa po novom rozdelil na dve výkonnostné kategórie - hobby a elite. Levice Ice Lions boli zaradený do elitnej kategórie. Turnaj sa hral systémom každý s každým, pričom Levice Ice Lions odohrali celkovo 6 zápasov za 3 dni. Turnaj sme dohrávali napokon len na 2 necelé lajny, pretože v takto nahustenom programe sa privodili v našom teame zranenia. Napriek tomu sa však chalani dokázali zomknúť a vybojovať obdivuhodné 3. miesto v elitnej kategórií.

V tretom ročníku Czech Challenge 2014 sa opäť pokúsili obhájiť dobré meno a samozrejme aj výsledky z minulých rokov. V termíne 8.-11. 5. 2014 sme vyhrali azda najsilnejšie obsadený turnaj za posledné roky.

Počas nasledujúcich rokov sa LEVICE ICE LIONS zúčastňovali na rôznych menších aj väčších turnajoch na slovensku ale aj v okolitých štátoch (Košice, Petřvald, Plzeň, Budapešť).

V sezóne 2016/2017 sme hrali 1.ASHL (amatérsku slovenskú hokejovú ligu).